اتصال به Xray-V2ray (Vmess,Vless,Trojan) در ویندوز

۱۷ آبان ۱۴۰۱

نکته: اتصال بیشتر از کاربران مشخص شده در اکانت ممکن است باعث مسدود شدن اکانت برای مدتی شود.لطفا از اتصال بیشتر از حد مشخص شده پرهیز نمایید.

جهت اتصال به سرور های Xray-V2ray (Vmess,Vless,Trojan) می بایست مراحل زیر را در ویندوز انجام دهید.

نرم افزار های زیادی برای اتصال به سرور های Xray-V2ray (Vmess,Vless,Trojan) وجود دارد ولی stable ترین نرم افزار V2rayN می باشد که محیط کاربری مناسبی ندارد ولی جزء stable ترین ها می باشد.ما هم آموزش V2RayN به شما آموزش خواهیم داد و هم نرم افزار ساده تری جهت اتصال بر روی ویندوز.

نرم افزار NekoRay نرم افزار بسیار ساده ای جهت اتصال به سرویس های Xray-V2ray (Vmess,Vless,Trojan) می باشد.جهت دانلود nekoray از یکی از لینک های زیر آنرا دانلود نمایید.

گیت هاب رسمی nekoray

دانلود nekoray از سایت ایران ارگ

پس از دانلود فایل را استخراج نمایید.(برای این کار کافی است بر روی فایل zip دانلود شده راست کلیک نمایید و گزینه Extract Allرا انتخاب کنید.در پنجره باز شده در فیلد مربوطه عبارت :C را وارد نمایید و بر روی Extract بزنید.)

پس از استخراج کافی است وارد درایو C و پوشه nekoray شوید و بر روی فایل nekoray راست کلیک نمایید و گزینه Send To و سپس Desktop را انتخاب نمایید.

بر روی صفحه اصلی فایل برنامه را اجرا نمایید.(در صورت اجازه اتصال به شبکه را خواست Allow را بزنید.)

وارد پنل ایران ارگ شوید و سرور Xray-V2ray (Vmess,Vless,Trojan) مورد نظر خود را کپی نمایید و در نرم افزار nekoray از منوی server گزینه add server profile را انتخاب کنید یا Ctrl+V را بزنید.

پس از اضافه کردن تنظیمات بر روی آن دو بار کلیک کنید و گزینه Allow Insecure را بزنید و ذخیره کنید.(برای تک تک مواردی که اضافه می کنید می بایست این کار انجام شود)

سپس بر روی کانکشن اضافه شده راست کلیک نمایید و گزینه Start را بزنید و برای اتصال کافی است در نرم افزار گزینه VPN Mode را فعال نمایید و برای قطع اتصال آنرا غیرفعال نمایید.در صورتی که هنگام فعال شدن VPN Mode درخواست اجازه اجرای برنامه ای داشت آنرا قبول نمایید.پنجره مشکلی رنگی که باز می شود را نبندید.

در صورتی که بخواهید از V2RayN استفاده نمایید می توانید مراحل زیر را انجام دهید و ابتدا از یکی از لینک های زیر v2rayN را دانلود نمایید.

گیت هاب رسمی V2rayN (نسخه V2rayN-Core دانلود شود)

دانلود از سایت ایران ارگ

پس از دانلود فایل را استخراج نمایید.(برای این کار کافی است بر روی فایل zip دانلود شده راست کلیک نمایید و گزینه Extract Allرا انتخاب کنید.در پنجره باز شده در فیلد مربوطه عبارت :C را وارد نمایید و بر روی Extract بزنید.)

پس از استخراج کافی است وارد درایو C و پوشه v2rayN-Core شوید و فایل v2rayN را اجرا نمایید.سپس در نوار Taskbar بر روی آیکون V2ray دوبار کلیک کنید تا نرم افزار باز شود.(نگران نباشید نحوه تغییر زبان به شما در ادامه آموزش داده می شود)

پس از اجرا از منو های بالا بر روی گزینه علامت سوال ؟ بزنید و گزینه English را انتخاب کنید.

نرم افزار را ببندید و از Taskbar بر روی آیکون نرم افزار راست کلیک نمایید و گزینه آخر را انتخاب نمایید.

دوباره وارد درایو C و پوشه v2rayN-Core شوید و فایل v2rayN را اجرا نمایید و از Taskbar دوبار بر روی آیکون نرم افزار بزنید تا نرم افزار باز شود.

از منوی Settings گزینه Option setting را انتخاب کنید و در تب اول گزینه Allow Insecure را تیک بزنید و ذخیره کنید.

در صورتی که مرحله بالا را انجام نداده اید می بایست تمامی کد های ایران ارگ اضافه شده را حذف نمایید و مرحله بالا را انجام دهید و دوباره کد ها را اضافه نمایید.

جهت اضافه کردن سرور های ایران ارگ کافی است وارد پنل ایران ارگ شده و کد یکی از سرور های v2ray را کپی کرده و در نرم افزار از منوی Servers گزینه Import Bulk URL from Clipboard را انتخاب نمایید و یا در نرم افزار کلید Ctrl + V را بزنید.

جهت قطع و وصل فیلترشکن چند راه وجود دارد.ساده ترین راه باز کردن نرم افزار از درایو C و پوشه v2rayN-Core و سپس در نوار Taskbar بر روی آیکون نرم افزار راست کلیک نمایید و گزینه Http Proxy را انتخاب نمایید و با انتخاب set system proxy برای مرورگر های سیستم فیلترشکن فعال می شود و با انتخاب clear system proxy فیلترشکن غیرفعال می گردد.

اجرای خودکار نرم افزار با روشن شدن سیستم:

برای این کار کافی است نرم افزار را باز نمایید و از منوی Settings گزینه Option Settings را انتخاب نمایید.وارد تب V2rayN Settings شوید و گزینه Automatic Start at system startup را بزنید و تنظیمات را ذخیره نمایید.

هم اکنون با روشن شدن سیستم نرم افزار V2rayN به صورت خودکار باز شده و به آخرین حالت فعال یا غیرفعال به کار خود ادامه خواهد داد.

 

به صورت کلی V2rayN فقط ترافیک نرم افزار هایی که از System Proxy استفاده می کنند را از فیلترشکن عبور خواهد داد.مثل مروگر های گوگل کروم و فایرفاکس و…

ممکن است نیاز باشد ترافیک یک نرم افزار خاص یا تمامی نرم افزار های بر روی سیستم از v2ray استفاده کنند و برای این کار v2rayN را بر روی حالت Clear system proxy قرار میدهیم و با استفاده از نرم افزار Proxifier ترافیک تمام سیستم یا نرم افزار خاص را به فیلترشکن عبور خواهیم داد.در صورت نیاز به پروکسی کردن کل سیستم و نحوه کار با Proxifier با پشتیبانی هماهنگ فرمایید.

کاربرانی که برای بازی از این پروتکل استفاده میکنند توجه کنند که برخی از بازی های آنلاین برای ارتباط با سرور خود از ترافیک UDP استفاده می کنند که این ترافیک ممکن است با V2rayN مشکل داشته باشد و بهتر از از Softether یا SSTP برای بازی استفاده گردد.